PROJEKT VIDEO S-FACTOR 2017

Projekt, ki promovira inkluzijo mladih oseb s posebnimi potrebami skozi izdelovanje in prikazovanje filmov. Organizator, koordinator in izvajalec projekta je OŠ Milke Šobar – Nataše, Črnomelj.

Glavni poudarek je na videu kot orodju inkluzije. Osrednji cilji projekta so:
– vključevanje učencev s posebnimi potrebami v projekt,
– sodelovanje z učenci rednih osnovnih šol,
– izdelava videov,
– predstavitev izdelanih videov širši javnosti,
– izmenjava izkušenj.

Projekt se izvaja v slovenskih osnovnih šolah s prilagojenim programom in sorodnih ustanovah v tujini.

Izkušnje udeleženih so bile pozitivne, zato smo v šolskem letu 2016/2017 projekt ponovili, a z nekaj spremembami. Izdelati je bilo potrebno dve do triminutni video. Tema videov je bila skupna, in sicer “voda”. Zaželjeno je bilo sodelovanje z učenci in učitelji rednih osnovnih šol.

V projektu je letos sodelovalo 13 slovenskih in 6 tujih šol oziroma ustanov za osebe s posebnimi potrebami.

Izdelani videi so se potegovali za prva tri mesta z zbiranjem glasov preko internetnega portala, dostopnega širši javnosti, z glasovanjem znotraj sodelujočih ustanov in z glasovanjem strokovne žirije.

Projekt smo zaključili na finalni prireditvi v četrtek, 18. maja 2017, v Kulturnem centru Semič, na kateri smo se zbrali udeleženci vseh sodelujočih ustanov in razglasili letošnje zmagovalce.

Najboljši videi projekta Video S-Factor 2017 so:

Slovenska kategorija:

1.TRETJA OŠ SLOVENJ GRADEC “B☼DI D®UG@ČEN”

2.CIRIUS VIPAVA “REKA VIPAVA”

3.OŠ DRAGOTINA KETTEJA NOVO MESTO “S KAPLJICO NA POT”

3.OŠ MILKE ŠOBAR-NATAŠE ČRNOMELJ “MLINČEK”

Mednarodna kategorija:

1.OŠ VOŠTARNICA, ZADAR, HRVAŠKA “ČUVAJMO BOJE VODE”

2.JU ZAVOD ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE OSOBA SA SMETNJAMA U PSIHIČKOM I TJELESNOM RAZVOJU, TUZLA, BiH, “ČUVAMO VODE”

3.ŠOSO “IVO LOLA RIBAR”, KRALJEVO, Srbija “ČOVEK I VODA KROZ VEKOVE”

Publikacija Video S-Factor

VIDEO Z ZAKLJUČNE PRIREDITVE