V šolskem letu 2015/2016 OŠ Milke Šobar – Nataše nadaljuje s projektom Video S-Factor na državnem nivoju. K sodelovanju je povabila šole s prilagojenim programom. Odzvalo se jih je 11. Osrednji cilji projekta so: sodelovanje ustanov za delo z učenci s posebnimi potrebami, vključevanje učencev s posebnimi potrebami v projekt, izdelava glasbenih videospotov, izmenjava izkušenj in video kot dobra možnost inkluzije.

V torek, 1. marca 2016, smo na šoli izvedli enodnevno izobraževanje za sodelujoče šole, povezano s projektom Video S-Factor 2016. Po uvodnem ogledu šole je sledila vsebinska predstavitev projekta s časovnico. Član AV Lab KBŠ Jan Kocjan je vodil delavnico z naslovom Kako narediti dober video.
Udeleženci so spodbudno podprli projekt. Skupaj smo si izmenjali koristne napotke, ki jih bomo potrebovali pri izdelavi glasbenih videospotov z našimi učenci. V mesecu maju bomo na zaključni prireditvi razglasili tri najboljše.